Wycieczka klas 4 - 8 w Góry Świętokrzyskie

W dniach 29-30 maja 2023 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce szkolnej, która miała na celu ukazać bogactwo architektoniczne, walory przyrodnicze oraz bogatą historię miejsc związanych z ziemią świętokrzyską.
Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu zwiedzili: MUZEUM ORŁA BIAŁEGO W SKARŻYSKU-KAMIENNEJ, MUZEUM MINERAŁÓW I SKAMIENIAŁOŚCI W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE. Bardzo ważnym punktem tego dnia była piesza wędrówka na ŁYSICĘ oraz wspólne ognisko w miejscu zakwaterowania – Domki CYPRYS, miejsce w pobliżu Zalewu Chańcza.
Drugi dzień rozpoczął się od pieszej wyprawy na GOŁOBORZE I ŚWIĘTY KRZYŻ, gdzie znajduje się BAZYLIKA MNIEJSZA PW. TRÓJCY ŚWIĘTEJ I SANKTUARIUM RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Następnie uczniowie przejechali autokarem do OPATOWA, gdzie ZWIEDZALI PODZIEMNĄ TRASĘ TURYSTYCZNĄ. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w ŚREDNIOWIECZNEJ OSADZIE W HUCIE SZKLANEJ.
Wszyscy trochę zmęczeni, ale w doskonałych humorach bezpiecznie wrócili do domu.