Dzień otwarty w zerówce

Dzień otwarty dla rodziców w zerówce - 03. 06. 2022
Rodzice mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach dzieci, wspólnej z nimi pracy, zapoznania się czego nauczyły się ich pociechy w ciągu całego roku szkolnego. Na dzisiejszych zajęciach dzieci zapoznały się z życiem wiosennej łąki, a w szczególności z życiem pszczół i i ich znaczeniem dla życia człowieka. Na początku słuchały utworu A. Vivaldiego pt. " Cztery pory roku - wiosna" i wyobrażały sobie co dzieje się wiosną na wiosennej łące. Zobaczyły naprawdę bardzo dużo....barw, roślin, zwierzątek.... Następnie oglądały film pt. "Życie pszczół" i rozmawiały na jego temat z panią, zapoznając się z wieloma ciekawostkami.  Praca przy stolikach polegała na samodzielnym odczytaniu i zilustrowaniu tekstu.  Dzieci miały dużą satysfakcję, że rodzice mogli im pomagać i wspólnie z nimi pracować. Na koniec układaliśmy zdania z alfabetu ruchomego na temat bogactwa życia na wiosennej łące. Bardzo dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i dostarczenie niezapomnianych przeżyć.