Tydzień Języka Angielskiego

Od 25 do 29 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Angielskiego, w ramach którego uczniowie mogli bliżej zapoznać się z kulturą krajów anglojęzycznych. Codziennie na gazetce ENGLISH CORNER pojawiały się nowe informacje i ciekawostki dotyczące języka angielskiego oraz krajów Zjednoczonego Królestwa. Ponadto podczas lekcji uczniowie poprzez gry, zabawy, filmy oraz projekty poszerzali swoją wiedzę i umiejętności językowe.

29 kwietnia odbył się apel podsumowujący Tydzień Języka Angielskiego, podczas którego uczniowie mogli posłuchać anglojęzycznych wierszy w wykonaniu laureatów i uczestników międzyszkolnego konkursu "I LOVE POEMS", obejrzeli prezentację o krajach anglojęzycznych, przygotowaną przez uczennicę klasy 8 - Natalię Polak, zobaczyli zmagania uczniów klas 3-5 w konkursie "THE MASTER OF SPELLING" oraz poćwiczyli swoją wymowę angielską powtarzając zabawne ENGLISH TONGUE TWISTERS. Na zakończenie apelu zostały podsumowane szkolne konkursy językowe:

"THE MASTER OF SPELLING":

I miejsce - Zuzanna Iwanek kl.4

II miejsce - Magdalena Gransztof kl.4 oraz Katarzyna Warowna kl.5

III miejsce - Szymon Polak kl.4

"THE BIG ENGLISH QUIZ":

I miejsce - Maciej Gransztof kl.8

II miejsce - Krzysztof Pawluczuk kl.7

III miejsce - Krzysztof Troczyński kl.7

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.