Ślubowanie

W naszej szkole 15 października odbyła się ważna dla każdego pierwszoklasisty uroczystość Ślubowania i pasowania na ucznia.  Uczniowie klasy 1 zaprezentowali pięknie przygotowaną część artystyczną. W występie brali również udział ich starsi koledzy, uczniowie klasy 4. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli im życzenia. Po występie dyrektor szkoły Pan Krzysztof Wąsik dokonał pasowania każdego z pierwszoklasistów na ucznia ZPO w Rososzy. Rodzice ze wzruszeniem i dumą patrzyli na swoje pociechy. Po uroczystości dzieci zostały poczęstowane przygotowanym przez rodziców tortem i obdarowani prezentami.

Z okazji Ślubowania i pasowania na ucznia, zgodnie z tradycją szkoły pierwszoklasiści sadzą swoje drzewko. Tym razem uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią na placu przyszkolnym sadzili sosnę zwyczajną. Drzewko podarowali szkole rodzice uczniów klasy 1.