XXII Dzień Papieski

18 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło Blask prawdy.

Idea tak zwanego "Dnia Papieskiego" narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę.

Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Barbary Kornas przygotowali montaż słowno-muzyczny w formie lekcji przeplatanej pieśniami "Moje miasto Wadowice", "Barka" oraz "Abba, Ojcze", przybliżając postać Jana Pawła II jako podziękowanie dla Tego, który zawsze wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre.

Sala gimnastyczna tętniła życiem i radością z przeżywanego w szkole Dnia Papieskiego. Wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, włączali się w śpiewanie okolicznosciowych piosenek.

Na zakończenie Pan Dyrektor Krzysztof Wąsik i Ksiądz Proboszcz Andrzej Polak podziękowali wszystkim za trud włożony w przygotowanie Dnia Papieskiego.